Mužský B-tým prožil vítězný vstup do sezony

K úvodnímu turnaji, po postupu do nejvyšší regionální ligy mužů, se béčko vydalo do poměrně vzdálené Třebíče. Vůbec první zápas v sezoně byl proti týmu z  Třeboně, který se zvrhnul v divokou přestřelku. Druhý zápas proti Jindřichově Hradci byl o poznání klidnější a, dle výsledku, i jasnější.

Santos Jiskra Třeboň - 1.FbK Tábor "B" 9:11 (0:5,5:4,4:2)

branky a asistence: Vladimír Michalovič (Michal Drtina), Miroslav Klípa (David Vokoun), Josef Mareš (Petr Kutner), Jan Dvořák (Michael Hřídel), Martin Drtina (Petr Kutner), Josef Mareš (Lukáš Janura), Josef Mareš (Lukáš Janura), Josef Mareš (Radek Holub), Petr Kutner (Martin Drtina), Martin Drtina (Vladimír Michalovič), Martin Drtina

Po parádní první třetině, kdy nám se podařilo téměř vše na co jsme sáhli, a soupeř byl zřejmě ještě v kabině, přišlo se začátkem druhé třetině tvrdé vystřízlivění. Třeboňští začali běhat, kombinovat, bránit, střílet, prostě hrát mnohem lépe. My, asi ukolíbaní po klidné úvodní části, jsme naopak hrát naprosto přestali. Výsledkem tak byl napínavý zápas až do konce, kde se nakonec štěstí přiklonilo na naší stranu.

1.FbK Tábor "B" - FK Slovna Jindřichův Hradec 9:3 (2:1,2:1,5:1)

branky a asistence: Josef Mareš (Jan Dvořák), Martin Drtina (Michal Drtina), Michal Drtina (Martin Drtina), Josef Mareš (Martin Klípa), Petr Kutner (Vladimír Michalovič), Michal Drtina (Petr Kutner), Josef Mareš (Lukáš Janura), Petr Kutner, Martin Drtina (Michal Drtina)

Los nám na druhý zápas postavil do cesty loňského účastníka divize a tudiže se nechalo předpokládat, že nepůjde o lehký zápas. První dvě třetiny to tak opravdu bylo, důrazná hra kolem obou brankovišť. Třetí třetina potom byla ve znamení naší střelecké potence, kdy se podařilo proměnit i střely těžko uvěřitelné.  Závěr utkání jsme si poté již pohlídali a připsali si tak do tabulky další 3 body.

Sestava: G - David Vokoun ; O - Martin Klípa, Miroslav Klípa, Radek Holub, Michael Hřídel, Vladimír Michalovič ; Ú - Martin Drtina, Michal Drtina, Lukáš Janura, Josef Mareš, Jan Dvořák, Petr Kutner

Na dalším turnaji, který se bude konat 1.10. v Jindřichově Hradci, se béčku utká s týmy Hippos Žďár nad Sázavou "B" a FBC Český Krumlov Velešín.